ורידים ברגליים

יש לכם שאלה ? ד"ר סיגל ענה אישית לאלפי שאלות של גולשים. בתחתית כל כתבה באתר ניתן לכתוב שאלה לד"ר סיגל.

התופעה ושמה ורידים ברגליים נחשבת, שלא בצדק, לבעיה אסתטית ולרוב, ללא פגיעה בריאותית. מי שסבור כך וסובל מבעיה זו עשוי להזניח, לא לטפל, ולסבול מהשלכות שונות.

בשורות הבאות נסביר יותר על התופעה הזאת ועד דרכי הטיפול. תוך כדי כך, נראה שלא מדובר בתופעה שמאפיינת נשים בלבד, שכן גם גברים עשויים בהחלט לסבול מורידים מורחבים ובולטים וכן מדליות.

תופעה של הזדקנות

הגורם הישיר שמביא למה שמכונה "ורידים ברגלים" הוא ההזדקנות. אין במשפט זה כדי להעיד על כך שזו תופעה של קשישים בלבד אלא שזה בהחלט מאפיין שנפוץ עם העלייה בגיל. הורידים, שנועדו להוות מסלול להזרמת דם מהרגליים לכיוון הלב כוללים גם מסתמים זעירים, שנועדו למנוע מהדם לזרום בכיוון ההפוך. כאשר הם נחלשים והולכים, כאשר הדם מתקשה לעלות למעלה, לעבר הלב, נוצרת תופעה זו של ורידים.

מכיוון שניתן לראות שתופעה זאת הינה כללית, כתוצאה מעליה בגיל, קל להבין שלא רק נשים סובלים מכך. אמנם, יותר נשים סובלות מהופעה של ורידים בולטים, לעיתים גם נפוחים ואפילו כואבים, אבל כולם נמצאים בסיכון לכך. למרבה המזל, יש מה לעשות ויש איך לטפל.

לא חייבים ניתוח

בשנים האחרונות נעשה נפוץ יותר הטיפול הלא ניתוחי בבעיית הורידים. לפני שנתאר מהו הטיפול הזה ומהם יתרונותיו, חשוב להדגיש – ורידים ברגליים איננה בעיה אסתטית בלבד. חוסר טיפול עשוי להביא להחמרה, להופעה של כאבים (במיוחד בעמידה, אך לא פעם – גם במצבים נוספים), לנפיחות  עד כדי בצקת ואפילו לפצעים עם דימום. טיפול מוקדם, בהחלט עשוי למנוע תופעות אלו, ממש כפי שהוא יעיל לשיפור אסתטי כשלעצמו.

הטיפול הלא ניתוחי שקיים כיום מטפל בבעיה על ידי גרימת ניוון מכוון של הורידים, שגורם להיעלמותם. על ידי הזרקה של חומרים רפואיים מיוחדים חוסמים את זרימת הדם למקומות המדויקים שמצריכים התייחסות. בתוך זמן קצר מורגש השינוי וכל זאת – ללא צורך בהרדמה, ללא צורך בפרוצדורה כירורגית, ללא צורך באשפוז משמעותי.

 

לסיום, ראוי להוסיף שאת הטיפול המדובר ניתן לשלב עם מכשור אולטרה סאונד ייעודי, שמאפשר זיהוי של ורידים בעייתיים ועמוקים, שלא ניתן לראות בעין. כך, הטיפול מבטיח הצלחה נוספת, שאיננה אפשרית בהליך ניתוחי רגיל. 


אני מאשר שקראתי את התנאים ואני מסכים להם

שאלות נוספות בנושא: ורידים ברגליים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים