יש לכם שאלה ? ד"ר סיגל ענה אישית לאלפי שאלות של גולשים. בתחתית כל כתבה באתר ניתן לכתוב שאלה לד"ר סיגל.

פרוקטולוגיה הוא הענף ברפואה המטפל במחלות של פי הטבעת והרקטום.
המחלות הנפוצות בתחום טיפול זה הן טחורים, פיסורה, קונדילומות וסינוס פילונדלי. לעיתים נדירות יותר גידולים ממאירים של הרקטום ופי הטבעת.

טחורים
ד"ר ברונו סיגל טחורים
פיסורה פיסטולה וטחורים

טחורים:

הטחורים הם מחלה נפוצה ביותר, ממנה סובלים כ-15% מהאוכלוסיה, גברים ונשים כאחד. הטחורים הם תופעה בלעדית למין האנושי מאז שזה למד ללכת על שתי רגליים. התופעה אינה קיימת ביונקים אחרים.

הטחורים מתבטאים בכאבים, דימומים וגרד באזור פי הטבעת. טחורים גדולים במיוחד אף ייצאו מפי הטבעת, ויבלטו החוצה. טחורים צנוחים אלה יגרמו להפרשות וכתמים על התחתון וזאת בנוסף להיבט האסתטי. הזנחת הטיפול תגרום להחרפת הבעיה, ולעיתים גם לתופעות משניות כגון אנמיה, וזאת בעקבות דמם חוזר מהטחורים אחרי יציאות.

שיטות הטיפול:

  • השיטה הקלאסית – כריתה של החלק החיצוני של הטחורים. זוהי שיטה טובה שהוכיחה את עצמה במשך עשרות שנים, אך חסרונה הוא בכאבים עזים לאחר הניתוח שמחייבים אשפוז וטיפול נוגד כאבים אינטנסיבי.
  • כריתת טחורים בלייזר – דומה לשיטה הקלאסית אך הכריתה מבוצעת במכשיר לייזר המפחית מעוצמת הכאב אחרי ניתוח.
  • THD – שיטה שהוצעה על ידי דר’ מורינגה, רופא יפני מפורסם. בשיטתו נערכת בדיקת רקטוסקופיה, כדי לאבחן את מקור הבעיה, ולאחר מכן קשירה גבוהה של עורקי הטחורים העדינים המזוהים בעזרת ערכת אולטרסאונד יחודית חד פעמית. שיטה זו אינה כרוכה בכאבים כלל. הטיפול מתבצע בהרדמה כללית, אפידורלית, או מקומית. על שיטה זו אנו ממליצים בכל פה.

עלון הסברה בנושא THD

להגדלה לחץ על התמונה

 

  • קשירה – תפיסת הטחור ועטיפת בסיסו בגומיה שגורמת ליצירת נמק בטחור, ולנשירתו. הסיבוך העיקרי: כאבים קשים מאוד ולפעמים דמם.

קונדולימות:

זהו וירוס שמתבטא בעיקר בקרב האוכלוסיה ההומוסקסואלית, ומתאפיין בגידולים קטנים רבים מאוד סביב פי הטבעת. הטיפול הוא כריתה בלייזר בהרדמה כללית קצרה. העובדה שמקור התופעה בוירוס מעידה על כך, שבמקרים רבים היא עלולה להישנות.
במקרים קלים ניתן לנסות טיפול שמרני בטיפות קונדילוקס.

סינוס פילונדלי:

מחלה מולדת של העור בגובה של עצם הזנב המתבטאת בצמיחה הפוכה של שערות תוך התפתחות זיהום.

הסימפטומים: כאבים, אודם, חום והפרשות.

הטיפול: ניתוח. הניתוח בלייזר מאפשר ניקוי התעלה וסגירתה המיידית, וחזרה לעבודה בתוך שבועיים. שיטה זו עדיפה על השיטה המסורתית, שזמן ההחלמה הממוצע שלה עומד על כשישה שבועות. שיטה זו לא תמיד ישימה במקרים של מורסה גדולה עם הרבה מוגלה אשר בה לא ניתן טכנית לסגור את הפצע.

סרטן פי הטבעת והרקטום

סרטן פי הטבעת והרקטום מאפיין אוכלוסיה בוגרת בעיקר אך לא בלעדית. הסימנים העיקריים: דמם מפי הטבעת, הפרשות ריריות רבות, ולעיתים קיום גוש בפי הטבעת או גבוה יותר ברקטום. ברוב המקרים החולים מיחסים סימנים אלה לטחורים.
הופעת הסימנים הללו, לעיתים מלווים בירידה במשקל ובחוסר תאבון צריכים להדליק נורה אדומה ואז יש לפנות מיד לבדיקה רפואית שתכלול בדיקה ידנית ורקטוסקופית וכן בדיקה קולונוסקופית ולקיחת ביופסיות.

הטיפול בעיקרו ניתוחי. כאשר הכירורג יעשה כל מאמץ לשמר את מנגנון פי הטבעת, ויש היום כלים כירורגיים רבים המאפשרים זאת.

אולם גידול גדול היושב נמוך ברקטום בסמיכות רבה לפי הטבעת יחייב, לשם רפוי, את הסרת הרקטום ופי הטבעת ויצירת “סטומה” , כלומר חיבור המעי הגס לפתח בדופן הבטן. למרות החרדה שאפשרות זו יוצרת אצל חולים רבים, ההסתגלות היא מהירה מאוד, וזה מחיר כדאי לרפוי ממחלת הסרטן.

hemorrhoids

פיסורה - סדק בפי הטבעת

אם יש לך כאבים קשים ביציאה המלווים בדמם, סביר להניח שיש לך פיסורה.


אני מאשר שקראתי את התנאים ואני מסכים להם

413 שאלות גולשים בהמשך העמוד

23 ביולי 2014

פיסוררה חוזרת

בני לוחם בן 19 סובל מפיסורה חוזרת כארבעה חודשים בערך. הוא ביקר אצל מספר פרוקטולוגים שהמליצו לו על טיפול זהה: שתיית שמן כל ערב ומריחת משחה NIFEDIPINE CREM 0.4%
הרופאים נמנעו להמליץ על ניתוח. במהלך הטיפול אכן בני מרגיש הטבה משמעותית אך כאשר חוזר לבסיס, כעבור יומיים , שלושה הפצע ניפתח שוב ומדמם.
אנחנו מאוד מודאגים ובעיקר מרגישים מתוסכלים כי הבעיה בעיית הפיסורה חוזרת שוב ושוב.
נשמח לקבל עוד עצות מקדמות בעניין על מנת לרפא את הפיסורה באופן סופי.
תודה

ד"ר ברונו סיגל

כאשר טפול שמרני נכשל, הטפול הנדרש הוא נתוח. אנו ממליצים על נתוח בלייזר על היותו פשוט, מהיר עם העלמות מיידית של המחושים.   036969999


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
9 ביולי 2014

כאבי טחורים

יש לי טחורים גם פנימיים, וחיצוניים, טופלתי בעבר במשחות ונרות, לפני כ- 3 שנים, כיום אין לי דימום אך אני מרגיש אי נעימות לאחר יציאות, ולא מצליח להתרוקן..

ד"ר ברונו סיגל

אין אפשרות לעזור לך בלי בדיקה.  036969999


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
7 ביולי 2014

טחורים מדממים

אני סובל מטחורים כבר4 שנים אני בן 40 לפני חצי שנה עברתי התקף לב עשו לי צינתור ומז אני מקבל טיפול תרופתי של מדללי דם כיום בעיית ה דימום מהטחורים החמירה אני מקבל טיפול תרופתי של ברזל המוגלובין נמוך 10.2 רציתי לדעת מה לעשות האם ניתן לטפל בטחורים על ידי קשירה ואז יפסק הדימום או טיפול אחר

ד"ר ברונו סיגל

השיטה שבה אנו מטפלים בטחורים מדממים יכולה להתאים לך בהחלט. נעזור לך.


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
28 ביוני 2014

קופת חולים

האם קופת החולים משתתפת במימון טיפול THD ?

ד"ר ברונו סיגל

יש קופות שכן ויש שלא.. מכל מקום גם שיטה זו השתכללה ואיננו זקוקים עד למכשיר עצמו. להשגת תוצאות טובות.


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
16 ביוני 2014

טיפול בתחורים

היכן מתבצע הטיפול / ניתוח?
האם יש אפשרות דרך כללית מושלם?
האם יש אפשרות דרך ביטוח הראל (קרנות 2000)
מה העלות הצפויה?
מה זמן התאוששות?

ד"ר ברונו סיגל

אנו עובדים עם כל חברות הבטוח כולל הראל. הנתוח מתבצע בבי"ח אסותא ת"א.

זמן החלמה לנתוח טחורים שבועיים ואף פחות.


בברכה, ד"ר ברונו סיגל

שאלות נוספות בנושא: מרפאת טחורים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים