פיסורה – סדק בפי הטבעת

יש לכם שאלה ? ד"ר סיגל ענה אישית לאלפי שאלות של גולשים. בתחתית כל כתבה באתר ניתן לכתוב שאלה לד"ר סיגל.

אם יש לך כאבים קשים ביציאה המלווים בדמם, סביר להניח שיש לך פיסורה.

מה היא פיסורה או באנגלית ANAL FISSURE ?

פיסורה או ANAL FISSURE זו תופעה חולנית של פצע בפי הטבעת, לרוב בחלק האחורי של פי הטבעת, המלווה לעיתים קרובות בכאבים עזים , ולעיתים גם בדמום אחרי יציאות. עוצמת הכאבים במקרים של פיסורה. תלויה באישיות החולה: לרוב הכאבים קשים אך יש חולים עם פיסורה אשר פונים בעיקר בגלל הדימום שמטריד אותם.

ד"ר ברונו סיגל מסביר על טיפול בפיסורה
מטופל מספר על טיפול בפיסורה ד"ר ברונו סיגל
פיסורה פיסטולה וטחורים
מטופלת מספרת על טיפול בפיסורה ופוליפים

מה גורם להופעת הפיסורה?

האמת ניתנה להאמר: אין אנו יודעים את סיבת הופעת הפיסורה. ואין להופעת הפיסורה קשר, למיטבידיעתנו, להיגיאנה. אך כאשר הפיסורה מופיעה, עם כאבים המלווים אותה , היא פוגעת קשות באיכות החיים.

בתחילה הכאבים של הפיסורה מתלווים ליציאה בלבד והם כה קשים עד שהחולה חושש להתפנות – ואז נוצרת תופעה משנית של עצירות קשה, שכיחה מאוד בחולי פיסורה. ברבות הימים הכאב יכול להעצים ולהפוך לתמידי, יום ולילה, ורבים חולי הפיסורה שפונים ביאוש לקבל עזרה דחופה.

במעוט המקרים, יש חולי פיסורה אנאלית שמתרפאים עצמונית וסבלם פוסק למספר שבועות ואף חודשים. אך ברוב המקרים, הפיסורה חוזרת. כך שמספר חולי פיסורה לא מבוטל ימסור שהמחלה איתם כבר מספר חודשים ואף שנים.
יש לזכור שמרבית חולי פיסורה אנשים צעירים, בשנות שיא הפעילות המקצועית וההתעסקות המתמדת במחושי פי הטבעת ובדימום מהווה פגיעה קשה באיכות החיים המקצועיים והאישיים.
חולי פיסורה חייבים להיבדק בידי פרוקטולוג וזאת בגלל העובדה שלא רק פיסורה יכולה לגרום לדמם וכאבים של פי הטבעת אלא גם מחלות אחרות (גדולים, דלקות מעי) , הגם ששכיחות הפיסורה, גדולה בהרבה.

מהו הטיפול בפיסורה?

הטיפול הראשוני בפיסורה תמיד שמרני: משחות מקומיות שונות, דיאטה רבת תאית, הגיינה מקומית.
בשנים האחרונות משחות הניפדפין והניטרוגליצרין דחקו את רגליהם של המשחות האחרות בטיפול בפיסורה ויש לציין שההצלחות לא מבוטלות. אולם רוב המחקרים תמימים בדעתם שבשלב מסויים מרבית חולי הפיסורה _ (ANAL FISSUREׂ) יזדקקו לטיפול כירורגי, וזאת כאשר הפיסורה תופיע שוב ואז המשחות לא יועילו יותר.

הטיפול הכירורגי בפיסורה

הטיפול מתבסס על הרחבה זהירה של פי הטבעת ויש המוסיפים חיתוך של סיבי השריר הטבעתי של פי הטבעת. ולחיזוק טענתם יביאו מספר מאמרים.
אנחנו לא בדיעה שיש צורך לחתוך את סיבי השריר הטבעתי ואף היינו עדים למקרים של איבוד שליטה על צואה וגזים, כאשר סיבי השריר נחתכו.
לכן, במרפאה שלנו הפיסורה מטופלת בלייזר בעוצמה נמוכה ובהרחבה מאוד זהירה של פי הטבעת. במרבית המקרים הפעולה הכירורגית לוקחת דקות ספורות בלבד. זכינו לתוצאות ברוכות במשך השנים במאות רבות של חולים, והטיפול המועדף והמומלץ על ידנו בפיסורה הוא הטיפול בלייזר.

האם פיסורה יכולה לחזור אחרי ניתוח?

ניתוח פיסורה הוא מאורע חד פעמי בחיים ב- 90% מהחולים. בחולים שחווים חזרת פיסורה אני י לכךלרוב סיבה כמו דלקות מעיים כרוניות. לכן כל מקרה של פיסורה חוזרת, הוא לא בהכרח כשלון טיפולי אלא מכתיב בדיקה קפדנית של החולה לגלוי סיבת חזרת הפיסורה והטיפול בסיבה. בדיקה זו תכלול גם קולונוסקופיה ארוכה לגלוי דלקת מעי אפשרית. לדלקות אלה מתלוות לעיתים פיסורות והמיחד אותם הוא חוסר רפוי של הפיסורה למרות טפול כירורגי מיטבי.


אני מאשר שקראתי את התנאים ואני מסכים להם

338 שאלות גולשים בהמשך העמוד

18 באפריל 2015

שאלה לגבי פיסורה וסקס

אני גבר הומוסקסואל ויש לי פיסורה האם לאחר טיפול בלייזר ניתן לקיים יחסי מין ??

18 באפריל 2015

שאלה לגבי פיסורה וסקס

אני גבר הומוסקסואל ויש לי פיסורה האם לאחר טיפול בלייזר ניתן לקיים יחסי מין ??

12 באפריל 2015

פיסורה אין לי טחורים

איני מדמם יצואות בסדר רק צרבת בפי הטבת לאחרונה קצת נחלש הלחץ הכאב מגיע מסביב עצם הזנב ומסביב לו היה לי לפני שנה היתי לפני שנה בטיפולים היה שקט ועכשו חזר עושה את כל הטיפולים הנדרשים יש כאבים בתודה

ד"ר ברונו סיגל

קשה לתת לך תשובהדעתנית ללא בדיקה טובה.תישתדל להביא איתך את רשימת הטפולים והבדיקות שכבר עשית.      036969999  .


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
11 באפריל 2015

בוטוקס לפיסורה בת שנה

שלום
האם מומלץ לבצע זריקת בוטוקס לפיסורה מה הסיכוי להחלמה ומה הסיכונים / כאבים ?
אני מנסה להימנע מניתוח.

ד"ר ברונו סיגל

אין לנו נסיון עם זריקות בוטוקס לפיסורה.


בברכה, ד"ר ברונו סיגל
28 במרץ 2015

ניתוח הפיסורה

שלום, יש לי פיסורה קדמית ואחורית (6,12) מזה כבר חודש וחצי, מסתבר שזה התחיל לפני כשלושה חודשים כתוצאה מהזנחה של טחורים.
קיבלתי טיפול על ידי פרוקטולוגית מומחית כגון, אכילה עם תוספת סיבים, ללא פחמימות, נוזלים מרובים,אמבטיות, מגבוני פרוקטו ומשחה ניפידין.
אני פועלת על פי ההנחיות כל הזמן הזה אפילו קיבלתי סירופ אווילק כדי להקל על הצואה, אני סובלת מכאבים מטורפים בפי הטבעת גם לאחר יציאה,לא מצליחה לישון, מפחדת להכנס להתפנות, מידי פעם חוזר הדימום וזה פשוט לא נעצר אני ממש מחפשת פתרונות לפני פניה לניתוח, בבקשה אני כבר לא יודעת עוד מה לעשות! אני בסך הכל בת 20 אני די חוששת מהניתוח והייתי ממש רוצה לדעת האם יש לו השלכות בהריונות ודברים כאלו . תודה

ד"ר ברונו סיגל

הספור שלך קלאסי : פיסורות שאינן מגיבות לטפול שמרני.

אני מציע לך טפול בלייזר כי : הוא קצרצר, את הולכת הביתה בו-ביום והכאבים נעלמים מיידית.

נקודה חשובה נוספת : היות ואנו לא חותכים בשום פנים ואופן את סובי שריר הסוגר , אנחנו לא מסכנים את יכות השליטה שלך על גזים וצואה.

להתראות


בברכה, ד"ר ברונו סיגל

שאלות נוספות בנושא: פיסורה – סדק בפי הטבעת

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים